Çocuklarınıza Her Gün 1 Yumurta Yedirin!!!

Uzmanlar yumurtayı önemli bir besin kaynağı olarak gösteriyor. Özellikle kahvaltılarda olmazsa olmazlar arasına giren yumurta; protein bakımından oldukça zengin. Uzmanlar çocukların her gün kahvaltıda 1-2 yumurta yemeleri gerektiğini vurguluyor. Hayvansal gıdaların düzenli olarak alınmasına dikkat çeken uzmanlar, en kolay şekilde yumurta ile bunun sağlanabileceğini vurguluyorlar. İnsanın sağlıklı beslenmesinde ve vücut gelişiminde son derece etkili bir rol oynayan yumurta; tam bir protein deposu olarak dikkat çekiyor.
Özellikle yumurta ve sütün protein açısından son derece zengin olduğunu belirten uzmanlar, bu besinlerin mutlaka düzenli olarak tüketilmesi gerektiğini vurguluyorlar. Hayvansal gıdaların önemine dikkat çeken uzmanlar; süt ve yumurta ile çocukların beslenmelerinin vücut gelişiminde olduğu kadar, zihinsel gelişiminde de etkili olduğunu dile getiriyorlar.
Biyolojik değeri en yüksek protein deposu olarak yumurtayı gösteren uzmanlar; sağlıklı yaşam için yumurta tüketimine dikkat çekiyorlar. Özellikle protein bazlı beslenmeden insanlara en çok yardım eden besin yumurta olarak dikkat çekiyor. Bu nedenle de tüketimi oldukça önemli oluyor ve sağlıklı yaşamda kendine yer buluyor.

Bir Cevap Yazın