Fakirliğin Gözü Kör Olsun

Hayat öylesine umursamaz olmuş ki insanlar çevresindeki fakirlikleri görmezlikten geliyorlar. Koskocaman alemde ufacık bir dünyamızda yaşayan milyonlarca insan olmamıza rağmen yardımlaşma adına daha çok artık günümüzde revanş olan zengin olma çabalarının gittikçe yaygın bir hale geldiğini görmek mümkün.

Mümkünatlı bir sistem olan bu işleyişte asıl olan en temel inançlarımızdır. Eğer inançlarımız doğrultusunda hareket etme fırsatı sağlayabilirsinsek inanıyorum ki zengin ve fakirlik arasındaki teojolik dengenin ortadan kalkacağı düşüncesindeyim. Neymiş arkadaş yenilebilir veya kullanılabilir enerji kaynakları ileriye dönük yatırımış. En iyisi ben daha açık açık konuşayım. Atıyorum petrol, bakınız çok geçmişe değil daha düne kadar ve halen yaşanmakta olan savaş sebeplerine bakınız. Lübnan, ırak, afganistan gibi ülkelerde bir türlü sonu gelmeyen savaş, açlığın nedenlerine bakınız. En başta bir kaç liderin ve buna bağlı birkaç büyük şirketin başındaki emperyalist güçlerin çıkardığı kaos sonrasında yaşanan büyük ve acımasız hezimetleri göz ardı etmek ne mümkündür. Komik ama gerçek, sineye çekilecek gibi bir şey söz konusu değildir, asla olmamalıdır. Bu heyezanın (yıkımın) önüne geçebilecek olan yine biz insanlarız. Saçma sapan güç dengeleri, sonu gelmeyen biraz daha bankalarımızda para çoğalsın, hesaplarımız şişsin kazandığım para torunumun da torunumuna yetsin gibi birçok legal olmaktan çıkmış kapitalist düşünceler var.

Arkadaş sen zengin olacaksın, ya biz? Fakirliğin gözü kör olsun demekle yetineceğiz. Sen zenginliğine zenginlik katmaya devam ederken kalbinin ve sana verilen en güzel hazinein duygu olduğunu ve bu hazineyi yavaş yavaş tüketmekte olduğunun farkındalığına ne zaman varıcaksın? Ben söyleyim azrail kapını çaldığında yaptıklarının ve planlarının ne kadar saçma olduğunun farkına varacaksın amma iş işten çoktan geçmiş olacak. Çünkü sende insansın, sende ölümü tadacaksın!

Bir Cevap Yazın