Sohbetci’de Sohbet Etmek

Sohbetci’de Sohbet Etmek

Sohbete bugün dünün izi olarak ağır beynim, zorla bugünü taşımaktayım yarına ha yarın ne olur muamma.

Sohbetci de Sohbette dün çok yoruldum, biri varki bana benim hayatımın hesabını soruyor bu hakkı nasıl bulur kendinde onuda anlamış değilim. bu nasil bir döngü insanlar nasıl sormadan başkaların hayatına hükmetmeye kalkar kimsin sen benim nazarımda benim gibi bir kulsun saygımda yaratandan ötürüdür bu sana bana hükmetme hakkını vermezkı, ben seni hayatıma almıyorum ki sen neyin hesabını soruyorsun.

Çok kızgınım bugün hele bir söz var (ben sana güveniyorum ama çevreye güvenmiyorum)bu en dengesiz cümledir benim nazarımda, bence sana güvenmiyorum demenin başka üslubudur çünkü bana güvensen başkalarınında beni etki altına alamı canı bilirsin. Benden eminsen başkaları umurunda olmaz, benmi böyle düşünüyorum bilmiyorum ama bence aynen bu demektir (sana güveniyorum ama çevreye güvenmiyorum).

Bir insan istemesin yeterki yapamayacagı hiç bir şey yoktur yapılanların bir çoğuda baskıdan dolayı intikamdır, onun için insanlara hükmetmeye değilde anlamaya çalışmak gerekir o zaman hayati hem kendine hemde karşıya çekilmez etmezsin.

Sohbet edemiyorsan hep çekişmeli biri isen kim katlanır sana? önce kendini sorgula sonra karşıyı.

Birde sohbette her lafı üzerine alınanlar var, bunlarda kendileri ile sorunlu insanlar çünkü ben kendimi bilirim neden her denileni üzerime alınimki hiç umursamam o yapıdaki insanları. Bir diyeceği varsa açıkça söyler insan zaten neden her lafın altında bir şey aramak gerekiyor ki.

Sohbetci dE Sohbete uzağım bugün kendime firardayım bugün çok asabiyim bugün, onun için uzak duruyorum insanlardan kimseyi kırmamak adına.

Bir cevap yazın